VÝROBA A PRODEJ MOŠTŮ

 
Sladká chuť z jižních svahů
 
 
 
 

Mošty

 
Náš mošt je 100% ovocná šťáva, kterou lisujeme z ovoce vypěstovaného převážně na naší rodinné ekologické farmě v Ostroměři (okres Jičín), nebo z ovoce od pečlivě vybraných pěstitelů z Podkrkonoší. Veškeré ovoce pro mošty tak dozrává na prosluněných jižních svazích hřebenů Chlumů v Podkrkonoší, tedy v oblasti, která je známá tradicí ovocnářství již od 17. století.

Tak jako umíme vypěstovat kvalitní BIO ovoce, stejně tak dbáme na výrobu kvalitních moštů. Lisujeme výhradně zdravé ovoce, nenapadené hnilobou. Naše mošty jsou 100% ovocné, bez přidání cukrů a dalších přídavných chemických látek, neředěné vodou, nefiltrované, NENÍ VYROBENÉ Z KONCENTRÁTU. Jejich zakalení není vadou, ale ukazuje obsah vlákniny – skutečného ovoce.

Přinášíme Vám tak lahodné mošty poctivé ovocné chuti, které nosí certifikát „Podkrkonoší – regionální produkt“.

Jsme členem Sispo.
 
 
regionální produkt podkrkonoší
 
 
 
Ovocná farma Ostroměř
 
 
 
 

Naše moštárna nabízí tyto služby

 
 

Vylisování Vašeho ovoce

 
  • Čerstvý mošt Vám stočíme do Vašich čistých nádob nebo Vám prodáme nové 2l PET lahve. A Vy si mošt sami zpasterizujete nebo zamrazíte. V ideálním případě ho stihnete vypít. Pokud je ovoce zdravé a čisté (není prohnilé a plesnivé) vydrží čerstvá šťáva v chladu (do 10 °C) až tři dny. Pro delší uchování je nutno šťávu „pasterizovat.
  • Pasterovaný mošt: Čerstvý mošt Vám můžeme i zpasterizovat a stočit do BAG-IN-BOXů 3, 5 a 10 litrů. Ovoce by mělo být čisté a minimálně pohnilé (nejlépe vůbec). Při velkém znečištění ovoce Vám budeme muset lisování odmítnout!

Výlisnost ovoce je 50-60 %.
 
 
 

Prodej našich moštů

 
Nabízíme prodej moštů jak čerstvého (pouze v době moštování), tak pasterizovaného, baleného v BAG-IN-BOXech. Takto balený mošt vydrží min. 6 měsíců a po otevření min. 1 týden při pokojové teplotě.

Dále nabízíme balení ve skleněných lahvích o objemu 0,25 l a 0,75 l a pak do PET lahví 0,5 l , 1 l, 1,5 l a 2 l.
 
 
 
 

V současné době náš sortiment zahrnuje tyto mošty:

 
 
1 Jablečný 8
2 Jablečný odrůdový 9
3 Jablko s hruškou 10
4 Jablko se zázvorem
11
5 Jablko s celerem 12
6
13
7

 
Všechny ochucené mošty jsou vyrobeny ze 100% ovocné šťávy!

Nabídka je sezónně omezena.
 
 
 
náš mošt